6 typů aplikací pro iPhone, které nejvíce žerou vaší baterii.

Životnost baterie je jedním z nejdůležitějších aspektů moderních chytrých telefonů. Společnost Apple však i nadále zvyšuje kapacitu akumulátorů na svých novějších telefonech, nicméně životnost však nezávisí jenom na tom, zda vlastníte zrovna nejnovější generaci iPhonu. Konečná výdrž se totiž může liši v závislosti na aplikacích, které pravidelně používáte.

 Naštěstí společnost Apple a další výrobci neustále navyšují kapacitu akumulátoru na novějších telefonech. Životnost baterie však nezávisí pouze na tom, zda máte nejnovější model. Vlastní výdrž baterie se může lišit v závislosti na používaných aplikacích. Existuje celkem šest typů aplikací, o kterých je známo, že jsou špatné pro životnost baterie. Čtěte dál…

6. Aplikace sociálních médií

Výsledek obrázku pro social site iphone

Není pochyb o tom, že platformy sociálních médií jsou nejvíce oblíbené, ale mohou být obzvláště špatné pro vaši životnost baterie. Zatímco Facebook je jedním z největších žroutů baterie, aplikace jako Snapchat a Instagram na tom nejsou o mnohem lépe. Konkrétně pro Facebook můžete zkusit odinstalovat aplikaci a místo toho použít službu přes prohlížeč Safari. Navštivte stránku Facebook.com a použijte funkci Add to Home Screen přes Share Sheet v Safari, abyste měli k sociální síti rychlejší přístup.

  • Snapchat má taktéž úsporný režim, který šetří životnost baterie. V aplikaci Snapchat klepněte na ikonu Ghost / Bitmoji > Ikona zařízení > Spravovat.
  • U ostatních aplikací sociálních médií je užitečné jít do Nastavení > Ochrana osobních údajů > Služby určování polohy a nastavit u každé zvlášť možnost využití.
  • Můžete také zkusit vypnout aktualizaci aplikací na pozadí – to má dobrý vliv na životnost baterie.

5. Prohlížeče třetích stran

Google Chrome na Iphone X Xs

Jaký používat mobilní prohlížeč na vašem iOS zařízení je záležitost osobního názoru. Mnoho lidí používá aplikaci Google Chrome, která je docela nechvalně proslulá tím, že je velkokapacitním zabijákem baterie – zvláště ve srovnání se Safari. iOS ve spojení s prohlížečem Safari jednoduše spolupracuje daleko lépe a nežere tolik baterie. Není to však problém jen Chromu, ale například Firefox je další aplikací s vysokou spotřebou energie.

  • Používání Safari je jedním z nejlepších způsobů, jak šetřit životnost baterie.
  • Pokud chcete i nadále používat Chrome, nebo jiný webový prohlížeč, ujistěte se, že je aktualizace aplikací na pozadí vypnuta a služby pro určování polohy jsou nastaveny na možnost Nikdy.

4. Aplikace založené na umístění

Uber App Iphone

Mnoho aplikací používá vaši polohu pro jednu nebo druhou věc. Ale v této kategorii mluvíme konkrétně o aplikacích, které jsou převážně navigační nebo lokalizační. Ukazuje se, že většina z těchto aplikací je jedem pro životnost baterie. To zahrnuje samozřejmě i navigační aplikace třetích stran, jako jsou Mapy Google nebo Waze.

Stejně jako u aplikací sociálních médií přejděte do Nastavení > Ochrana osobních údajů > Umístění a ujistěte se, že jsou tyto aplikace nastaveny  správně možnosti používání. Aplikace totiž dokáží využívat polohové služby i když zrovna navigaci nepoužíváte.


3. Komunikační aplikace

Většina komunikačních aplikací je vyhlášena tím, že nejvíce vybíjí baterii ve vašem telefonu. To je způsobeno především tím, že na pozadí vyhledávají nový obsah. Jak šetřit baterii u takových aplikací si ukážeme na aplikacích Skype a Mail. V první řadě je třeba vypnout aktualizace na pozadí u Skype, což je dost omezující, jelikož vám nebudou chodit například notifikace, nicméně vaší baterii to dost pomůže. Baterii ale žere také například komunikační služba Mail. Ale je tu snadný způsob, jak to zmírnit. Stačí přejít na Nastavení > Pošta > Účty > Načíst nová data a zde nastavte delší časový interval.


2. Hudební aplikace

Výsledek obrázku pro apple music apps

Nemůžeme mluvit o všech aplikacích založených na hudbě, ale stojí za zmínku, že platformy pro přehrávání hudby třetích stran jako Spotify jsou špatné pro životnost baterie. Ačkoli se jim to podařilo mírně regulovat, mohou být i nadále velkým odběratelem kapacity baterie vašeho telefonu. Dokonce i samotný Apple Music při on-line přenosu hudební knihovny spotřebuje poměrně slušné množství akumulátoru.

  • Vyzkoušejte také tyto služby na Wi-Fi, který bude využívat méně dat a napájení, než mobilní data.
  • Stahování skladeb pro přehrávání offline je ještě lepší.
  • Stejně jako u většiny aplikací v tomto seznamu také zvažte proto vypnutí aktualizace na pozadí .

1. Najděte své vlastní zabijáky

Výsledek obrázku pro iphone battery sett

Mnozí uživatelů se spoléhá na informace od třetích stran, aby zjistili, které aplikace jsou pro životnost baterie nejhorší. Ale to nemusí být zrovna jejich případ. Doporučujeme navštívit užitečnou sekci v nastavení telefonu, která dokonale rozdělí aplikace s nejvyšší spotřebou baterie. Stačí otevřít Nastavení a kliknout na záložku Baterie. Tato funkce je dostupná na systémech iOS 11.3 a novějších.

Ve skutečnosti je v sekci Nastavení, která rozděluje, která aplikace spotřebovávají nejvíce výdrže baterie. Stačí otevřít Nastavení a klepnout na Baterie . V nabídce iOS 11.3 a novějších vám tato nabídka také sdělí, jaké specifické funkce aplikace spotřebovávají tolik baterií. Kromě informací o využití baterií v aplikaci se v části o stavu baterie také nacházejí další analýzy a tipy pro úsporu energie. Například vás upozorní na to, že je jas příliš vysoký.

Mohlo by vás také zajímat

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.