Jak snadno vyhledat váš ztracený iPhone, nebo iPad?

Vzhledem k tomu, že iPhone používáme téměř při jakékoliv činnosti, zejména pak také při přemísťování, není divu že ho lze snadno ztratit. Jedná se velmi stresující záležitost, obzvlášť, když jde o tak drahý telefon, jako je iPhone. V takovém případě riskujete především ztrátu osobních informací a fotografií, které se mohou dostat do rukou cizích lidí. Naštěstí existuje několik způsobů, jak svůj telefon vypátrat. V první řadě můžete použít výchozí aplikaci Find my, která je nainstalovaná v každém iOS zařízení od Applu. K přístupu však musíte mít registrované Apple ID a zapnuté polohové služby. Jak na to?

Find My funguje podobně jako aplikace Find My iPhone a Find My Friends, které byly dříve k dispozici, ale má šikovnou novou funkci, která vám umožní najít ztracená zařízení, i když nemáte připojení WiFi nebo LTE. Princip je však úplně stejný, kromě zobrazení vaší aktuální polohy si můžete prohlédnout všechny vaše Apple produkty, které jsou s účtem provázané. Konkrétně tedy zařízení, ve kterých jste přihlášeni do iCloud.com a mají povolenou funkci Find My, budou umístitelná prostřednictvím aplikace Find My App.

  1. Přihlaste se na web icloud.com/find nebo k aplikaci Najít na jiném zařízení Apple. Následně vyhledejte své zařízení. Otevřete aplikaci Najít nebo jděte na iCloud.com a klikněte na Najít iPhone. Vyberte zařízení, jehož polohu chcete zobrazit na mapě. Pokud je zařízení nedaleko, můžete na něm přehrát zvuk, který ho vám nebo někomu poblíž pomůže najít. Poté označte zařízení za ztracené. Tím zařízení na dálku zamknete na kód a na zamčené obrazovce pak můžete zobrazit zprávu s vaším telefonním číslem. Navíc můžete sledovat polohu ztraceného zařízení. Pokud jste přidali nějaké kreditní, debetní nebo předplacené karty do Apple Pay, bude na zařízení v režimu ztráty pozastavena možnost plateb přes Apple Pay. Nyní je třeba oznámit ztrátu nebo krádež zařízení na policii. Policie si může vyžádat jeho sériové číslo. Poté své zařízení vymažte. Pokud chcete komukoli zabránit v přístupu k datům ve ztraceném zařízení, můžete zařízení na dálku vymazat. Vymazáním zařízení z něj smažete všechny své informace (včetně údajů kreditních, debetních a předplacených karet v Apple Pay) a už ho nebudete moct vyhledat pomocí aplikace Najít ani služby Najít iPhone na webu iCloud.com. Vymazané zařízení nebude možné dál sledovat. Pokud zařízení po smazání odeberete ze svého účtu, vypne se na něm zámek aktivace. Pak ho bude moct aktivovat a začít používat někdo jiný.
  2. Oznamte ztrátu nebo krádež svého zařízení mobilnímu operátorovi, aby deaktivoval váš účet a aby nikdo nemohl využívat vaše hlasové, textové a datové služby. Vaše zařízení může být kryté zárukou v rámci tarifu vašeho mobilního operátora.

Mohlo by vás také zajímat

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.