Jak správně nabíjet a šetřit baterii ve vašem iPhone.

Téma s nekonečnou diskuzí. Správné dobíjení smartphonu se řeší každou chvíli. Jak správně nabíjet baterii v iPhonu, jak ji šetřit a jak naopak zrychlit celý proces? Poradíme vám v nejnovějším článku. V první řadě je třeba připomenout, že s příchodem novějších technologií nabízí vybrané generace telefonů podporu rychlého dobíjení, to znamená, že si hlavě poradí s výkonnější nabíječkou a ničemu tedy nevadí její používání. Nabíjení je tedy bezpečné a zároveň o mnohem rychlejší. Naopak u starších generací můžete stejný zdroj energie taktéž použít avšak nevyužijete její plný potenciál. Mnohdy můžete zaznamenat výraznější přehřívání telefonu. 

Pokud vlastníte telefon, jenž oficiálně nepodporuje tzv. Fast Charge a chcete snížit opotřebení baterie, pak budete potřebovat základní 5W adaptér. Přestože může nabíjení trvat déle, baterie však není tak zatěžována a přehřívána. V dlouhodobém měřítku jí můžete prodloužit životnost až o polovinu. Co se týká dalších parametrů, velkou roli hraje také míra nabití akumulátoru, která se v ideálním případě pohybuje na hranici mezi 20 až 80 procenty dobití. Jakákoliv nižší nebo vyšší hodnota ji nadměrně zatěžuje a baterie tak ztrácí svou efektivitu. Nedoporučujeme pravidelně vybíjet baterii až na úplné minimum, jelikož může vypovědět svou službu o mnohem dříve.

iFixit drops the prices for its iPhone battery replacement kits to $29 or lower - GSMArena.com news

Jakých zásad se držet, pokud chcete prodloužit životnost baterie? V případě, že budete o baterii ve vašem iPhonu správně pečovat, pak dokáže vydržet o mnohem déle, než uvádí výrobce. Apple uvádí výdrž baterie u každého zařízení na 1 000 nabíjecích cyklů, tedy tisíckrát vybití ze 100% na 0%. Jeden cyklus znamená vybití ze 100 % na 0 %. Důležité je také dodržovat správnou provozní teplotu, která se pohybuje mezi 0 a 35 stupni Celsia. Z hlediska správného fungování doporučujeme taktéž udržovat systém iOS na aktuální verzi. Ve starší se totiž může objevovat problém, který výrazněji zatěžuje akumulátor. I sám výrobce uvádí, že je nejlepší udržovat hladinu baterie mezi 40 až 80% kapacity.

Hledáte způsoby, jak zrychlit nabíjecí proces? Velký rozdíl poznáte, pokud aktivujete na iPhonu letový režim – pokud tedy potřebujete telefon nabít rychleji, pak doporučujeme tento nástroj zapnout. Dojde totiž k vypnutí mobilních dat, GPS a sítě. Krok vedle neuděláte ani v případě, že při nabíjení váš telefon úplně vypnete – zaručeně tak uspíšíte nabíjení telefonu. Možná si říkáte, zda má vliv na rychlost dobíjení také pouzdro, ve kterém máte telefon uložené. Vzhledem k tomu, že se lépe odvádí produkované teplo a zařízení tak není ničím omezeno, rozhodně doporučujeme vyzkoušet také tuto variantu.

Jak zkontrolovat technický stav baterie? Pokud vás zajímá, v jaké kondici je vaše baterie na iPhonu, pak přejděte do Nastavení  > Baterie. Klepněte na položku „Kondice baterie“. Následně iPhone zobrazí informace o kapacitě baterie, špičkovém výkonu a o tom, jestli baterie potřebuje servis. Kapacita a výkon dobíjecích baterií (které jsou používány i v iPhonu) s časem klesá. Pokud je baterie značně opotřebovaná, můžete navštívit náš profesionální servis, kde se o výměnu akumulátoru postaráme klidně na počkání. Kontaktujte nás, nebo si prohlédněte ceník výměny vztahující se na vaše konkrétní iOS zařízení.

Mohlo by vás také zajímat

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.