Jak správně nabíjet a šetřit baterii ve vašem iPhone.

Téma s nekonečnou diskuzí. Správné dobíjení smartphonu se řeší každou chvíli. Jak správně nabíjet baterii v iPhonu, jak ji šetřit a jak naopak zrychlit celý proces? Poradíme vám v nejnovějším článku. V první řadě je třeba připomenout, že s příchodem novějších technologií nabízí vybrané generace telefonů podporu rychlého dobíjení, to znamená, že si hlavě poradí s výkonnější nabíječkou a ničemu tedy nevadí její používání. Nabíjení je tedy bezpečné a zároveň o mnohem rychlejší. Naopak u starších generací můžete stejný zdroj energie taktéž použít avšak nevyužijete její plný potenciál. Mnohdy můžete zaznamenat výraznější přehřívání telefonu. 

Pokud vlastníte telefon, jenž oficiálně nepodporuje tzv. Fast Charge a chcete snížit opotřebení baterie, pak budete potřebovat základní 5W adaptér. Přestože může nabíjení trvat déle, baterie však není tak zatěžována a přehřívána. V dlouhodobém měřítku jí můžete prodloužit životnost až o polovinu. Co se týká dalších parametrů, velkou roli hraje také míra nabití akumulátoru, která se v ideálním případě pohybuje na hranici mezi 20 až 80 procenty dobití. Jakákoliv nižší nebo vyšší hodnota ji nadměrně zatěžuje a baterie tak ztrácí svou efektivitu. Nedoporučujeme pravidelně vybíjet baterii až na úplné minimum, jelikož může vypovědět svou službu o mnohem dříve.

iFixit drops the prices for its iPhone battery replacement kits to $29 or lower - GSMArena.com news

Jakých zásad se držet, pokud chcete prodloužit životnost baterie? V případě, že budete o baterii ve vašem iPhonu správně pečovat, pak dokáže vydržet o mnohem déle, než uvádí výrobce. Apple uvádí výdrž baterie u každého zařízení na 1 000 nabíjecích cyklů, tedy tisíckrát vybití ze 100% na 0%. Jeden cyklus znamená vybití ze 100 % na 0 %. Důležité je také dodržovat správnou provozní teplotu, která se pohybuje mezi 0 a 35 stupni Celsia. Z hlediska správného fungování doporučujeme taktéž udržovat systém iOS na aktuální verzi. Ve starší se totiž může objevovat problém, který výrazněji zatěžuje akumulátor. I sám výrobce uvádí, že je nejlepší udržovat hladinu baterie mezi 40 až 80% kapacity.

Hledáte způsoby, jak zrychlit nabíjecí proces? Velký rozdíl poznáte, pokud aktivujete na iPhonu letový režim – pokud tedy potřebujete telefon nabít rychleji, pak doporučujeme tento nástroj zapnout. Dojde totiž k vypnutí mobilních dat, GPS a sítě. Krok vedle neuděláte ani v případě, že při nabíjení váš telefon úplně vypnete – zaručeně tak uspíšíte nabíjení telefonu. Možná si říkáte, zda má vliv na rychlost dobíjení také pouzdro, ve kterém máte telefon uložené. Vzhledem k tomu, že se lépe odvádí produkované teplo a zařízení tak není ničím omezeno, rozhodně doporučujeme vyzkoušet také tuto variantu.

Jak zkontrolovat technický stav baterie? Pokud vás zajímá, v jaké kondici je vaše baterie na iPhonu, pak přejděte do Nastavení  > Baterie. Klepněte na položku „Kondice baterie“. Následně iPhone zobrazí informace o kapacitě baterie, špičkovém výkonu a o tom, jestli baterie potřebuje servis. Kapacita a výkon dobíjecích baterií (které jsou používány i v iPhonu) s časem klesá. Pokud je baterie značně opotřebovaná, můžete navštívit náš profesionální servis, kde se o výměnu akumulátoru postaráme klidně na počkání. Kontaktujte nás, nebo si prohlédněte ceník výměny vztahující se na vaše konkrétní iOS zařízení.

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.