Jak v zimě správně pečovat o váš iPhone a jeho baterii

Zimní měsíce již klepou na dveře a tak se blíží nepříjemné období, kdy začíná venkovní teploměr ukazovat hodnoty blíží se k bodu mrazu. To není příjemné nejen pro vás, ale i pro váš smartphone a pocítit to můžete třeba výrazně zhoršenou výdrží baterie v používaném zařízení. Zatímco někteří problémy tohoto typu nikdy nezaznamenali, jiní se s nimi potýkají pokaždé, když teplota klesne pod nulu.

Kromě prvních modelů iPhone disponuje většina nabíjecími lithium-ionovými bateriemi, které trpí na výraznější výkyvy teplot. Společnost Apple na oficiálních stránkách dokonce varuje před vystavování produktů extrémním teplotám, přičemž ideální komfortní teplota se pohybuje v rozmezí 16°C – 22°C. Zároveň varuje před tím, že pokud je zařízení vystaveno velmi nízkým teplotám, může dojít k rychlému poklesu životnosti baterie a následnému vypnutí telefonu. S tímto problémem se setkáte obzvlášť u starších modelů.

Jak tedy předejít rychlému vybití? Pokud se často pohybujete v zimních měsících venku, kde je teplota opravdu nízká, pak je nejjednodušší udržovat váš telefon v teple. To znamená, že i kapsa u kabátu či bundy dokáže pomoci s výdrží baterie. V případě, že se telefon vypne a vy si nutně potřebujete zavolat, pak vám tzv. „zahřátí“ dokáže vrátit k životu alespoň na poslední hovor díky krátkému dobití.

Čím novější iPhone vlastníte, tím nižší je pravděpodobnost, že jeho baterie vlivem nízkých teplot vypoví službu. Velkou roli hraje stáří a nabíjecí cykly. Nicméně, pokud by i takový případ nastal, můžete se obrátit na náš profesionální Apple servis v Teplicích, nebo Ústí nad Labem, kde vám baterii vyměníme expresně na počkání do 30 minut. Případně můžete zkusit dodržovat určité pravidla, jak akumulátor výrazně ušetřit. V první řadě doporučujeme nikdy nenechat klesnout procento jejího nabití na nulu, dokud se nevypne – stačí ho tedy v průběhu dne připojit na nabíječku. Určitě vždy nechejte iPhone připojený k nabíječce až do úplné nabití kapacity. Navíc se nemusíte bát, že dojde k přehřátí, nebo nějaké nehodě – certifikované kabely a nabíječky totiž disponují speciální ochranou. Pokud chcete znát aktuální kondici vaší baterie, pak přejděte na Nastavení – Baterie – Kondice baterie.

VÝMĚNA BATERIE NA POČKÁNÍ DO 30 MINUT – CENÍK ZDE

Why Does Cold Weather Drain Your Phone Battery? | Live Science

Mohlo by vás také zajímat

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.