Jak zobrazit často navštěvovaná místa na iPhone a jak je vypnout?

How to turn off location tracking on your iPhone or iPad | Macworld

Věděli jste, že váš iPhone detailně zná často navštěvovaná místa podle polohy a navíc je zaznamenává? Ne, teď nemluvíme o geolokaci v aplikacích. Mnoho uživatelů iPhonů a iPadů si neuvědomuje, že jejich zařízení neustále odesílají údaje o jejich poloze přímo společnosti Apple, a také automaticky ukládají všechny informace na samotná zařízení. Jedna věc je, když člověk nemá absolutně co skrývat, ale co když na některých místech nechce inzerovat svá dobrodružství? Společnost Apple poskytla možnost zakázat tuto funkci, ale ve výchozím nastavení je vždy povolena – a uživatel o to ani není požádán.

Jak zobrazit často navštěvovaná místa na iPhone

    1. Otevřete „Nastavení“ – „Soukromí“.
    2. Vyberte možnost „Polohové služby“
    3. Přejděte dolů do nabídky Systémové služby.
    4. Vyberte záložku Významná místa.

Nyní se objeví přehled vašich míst a historie za uplynulé měsíce. iOS dokonce ukazuje přibližné časové rozpětí, když jste byli na konkrétním místě. Proč to všechno Apple potřebuje? Společnost vysvětluje své chování touhou přizpůsobit zařízení konkrétnímu uživateli. Například k vytvoření vzpomínek na geolokaci pomocí aplikace Fotografie. Váš iPhone přesně ví, jak dlouho jste strávili za volantem před příjezdem do cíle (díky připojení k autu), vypočítá všechny adresy, kam nejčastěji chodíte a všechno sleduje v reálném čase. Je dobré, že přístup do této sekce je možný pouze pro vlastníka zařízení (budete muset zadat heslo nebo projít autorizací pomocí Touch ID nebo Face ID), ale stále to může být pro někoho nepohodlné.

Zajímavé je, že funkce Často navštěvovaná místa je ve výchozím nastavení povolena. Apple na to neupozorňuje, když se ptá svých uživatelů při shromažďování citlivých informací. Na druhou stranu si nemyslím, že by uživatelé sdíleli informace třetí straně o jejich pohyby. Proto byla tato sekce s největší pravděpodobností dosud skryta v nastavení. Většina majitelů iPhone ani o této funkci neví.

Jak „vypnout“ často navštěvovaná místa na iPhone?

V sekci „Důležitá místa“ nahoře je položka se stejným názvem a přepínačem, kterou lze deaktivovat. Pokud si přejete informace skrýt, můžete nicméně z telefonu nezmizí a budou i nadále ukládány. Podle takových výpočtů vám iPhone ukazuje, za jak dlouho budete třeba doma, v práci, nebo jak daleko se od často navštěvovaného místa nacházíte.

Mohlo by vás také zajímat

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.