Jaké jsou nejčastější závady, které mohou postihnout každý iPhone?

Produkty od Applu lákají nejen na povedený design, stabilní operační systém a bezpečnost, ale také na kvalitní provedení a minimální výskyt závady. Přestože patří iPhone mezi prémiové zboží s prvotřídní kvalitou, vzhledem k masivnímu množství vyráběných dodávek zboží do celého světa se může objevit technická závada už při prvním rozbalování telefonu – je to však minimální pravděpodobnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o spotřební elektroniku, vlivem používání se můžete setkat s nepříjemným problémem spíše v průběhu času, který však bez obav vyřeší profesionální Apple servis.

V tomto článku se společně podíváme na nejčastější závady, které mohou postihnout každý iPhone, přičemž budete mít zároveň představu o ceně za opravu. Někdy stačí maličkost a telefon vás dokáže pořádně potrápit – z osobní zkušenosti však víme, že se jedná o chybu softwaru, špatnou aktualizaci, nebo je potřeba telefon nastavit do továrního režimu. Nejprve ale telefon podrobíme vstupní diagnostice, abychom měli 100% jistotu. V případě, že bude chyba na straně softwaru, pak máte diagnostiku zařízení úplně zdarma a platíte pouze zákrok servisního technika, který provede přehrání softwaru (restore), což se pohybuje okolo 490 korun.

Uživatelé totiž rádi aktualizují na vývojářské verze, instalují nevyladěné verze operačních systémů a iPhone se začne vypínat, nebo se rychle vybíjí. V takovém případě radíme, že se vyplatí počkat a nikam nespěchat.

Poškozená fyzická tlačítka

Přestože několik posledních generací Apple iPhone již nedisponuje kulatým Home Buttonem, který byl často na seznamu nejčastějších závad, i nadále zůstávají na konstrukci zařízení fyzická tlačítka. Konkrétně se jedná o ovládání hlasitosti, tlačítko pro zapnutí a přepnutí do tichého režimu. I tato čtveřice tlačítek může v některých případech přestat spolupracovat – výměna probíhá v mnoha případech na počkání a cenově se liší podle konkrétního modelu. Například u oblíbené verze iPhone 11 zaplatíte za výměnu tlačítka zapnutí ON/OFF 1.590 Kč včetně náhradních dílů a práce servisního technika.

Rozbitý displej iPhone

Podle našich statistik se jedná o nejčastější závadu (z 99% vinou uživatele). I když jsou dotykové obrazovky pokryty kvalitní ochrannou vrstvou – i menší pád nebo vyvinutí většího tlaku dokáže způsobit poškození. Co se týká opravy, je třeba opět počítat s rozdílnou výslednou cenou dle konkrétního modelu iPhone. Pokud budeme brát jako příklad iPhone 11, pak vás vyjde výměna prasklého skla (poškozený displej) na 3.990 Kč a to včetně 3leté záruky (používá se originální panel). Pokud se rozhodnete pro výměnu displeje, navštívit můžete Apple servis v Teplicích.

Nefunkční sluchátko. Haló?

Pokud bychom koukli pod mikroskop, sluchátkový obvod se skládá z nejjemnějších komponent a i ty jsou náchylné k poškození. Většinou přestávají fungovat i kvůli běžnému opotřebení, ale také díky oxidaci, nebo prachovým částicím. Logicky zaplatíte u novějších modelů více peněz, než u těch starších iPhonů. Opět dáváme jako příklad jedenáctku, u které vychází oprava nefunkčního sluchátka na 1.590 Kč a stačí vám k tomu pouze návštěva servisu a 30 minut volného času.

Baterie už moc nevydrží

Spíše spotřební závada, ale dost často diskutované téma. Stejně, jako ostatní komponenty má i baterie v iPhonu svou životnost. Vlivem počtů nabíjecích cyklů se zkracuje její výdrž a je potřeba akumulátor v zařízení vyměnit za nový. Naštěstí je tento servisní zákrok časově nenáročný a u nás na pobočce Pro-Jabko Teplice jej technici vymění expresně do 30 minut od přijetí zakázky. Důrazně nedoporučujeme vyměňovat baterii doma! Může totiž dojít ke vzplanutí a následnému požáru. Jestliže chcete vyměnit baterii na iPhone 11 (2.690 Kč), nebo kterémkoliv jiném modelu iPhone, budete mile potěšeni prodlouženou výdrží.

iFixit drops the prices for its iPhone battery replacement kits to $29 or lower - GSMArena.com news

Mohlo by vás také zajímat

Garance kvality

Používáme pouze originální LCD displeje za nejlepší cenu s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Rychlost a vstřícnost

99% všech oprav zvládneme na počkání. V případě opravy iPhonu je diagnostika ZDARMA.

Náhradní iPhone

V případě náročnější opravy vám zapůjčíme náhradní iPhone po dobu opravy zcela ZDARMA.